W naszych realizacjach znajduje się wiele ukończonych inwestycji,
jak również inwestycje nad którymi właśnie pracujemy.

Nasza infolinia:
+48 608 399 529

Formularz kontaktowy

Masz do nas jakieś pytania ? Skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą poniższego formularza.

Trwa wysyłanie wiadomości...

Wygrany konkurs panstwowej inspekcji pracy

Kraków/Laskowa. Firma Enbud z Laskowej wygrała konkurs konkursu Państwowej Inspekcji Pracy "Buduj Bezpiecznie”, pokonując m.in. takie firmy jak Polimex-Mostostal.

 

 

Pod koniec kwietnia Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie, podczas 42-ej edycji Krakowskich Targów Budownictwa wręczał nagrody w bardzo wymagającej konkurencji: konkursu Państwowej Inspekcji Pracy "Buduj Bezpiecznie".

 

 

Udział w tym programie stawiał przed uczestnikami szczególne wymagania choćby dlatego, że branża budowlana stanowi obszar gdzie kumuluje się ogromna liczba zagrożeń nie spotykanych w zakładach "stacjonarnych", a wynikających choćby z dużej zmienności procesu technologicznego w krótkim czasie – informuje PIP.

Do konkursu zgłoszonych łącznie było kilkadziesiąt firm budowlanych realizujących różne inwestycje.

Laureatem konkursu została firma Enbud z Laskowej, pokonując takie firmy jak Aedes S.A.,Krakowskie Konsorcjum Inwestycyjne Krakoin Sp. z o.o., Polimex –Mostostal S.A., czy Skanska.

Istniejąca od 2006 roku firma Enbud z Laskowej w 2013 roku budowała Osiedle Familijne etap II w Krakowie. Prace polegały na wykonaniu konstrukcji 10-kondygnacyjnego budynku o powierzchni użytkowej około 9 tys. m2. Pod namową nadinspektora PIP Roberta Pasikowskiego, który kontrolował budowę i widział zachowane standardy bezpieczeństwa, firma zgłosiła się do udziału w konkursie.

Inwestorem Osiedla była Firma Buma gdzie z ramienia Generalnego Wykonawcy kierownikiem był mgr inż. Cezary Wasilewski. Na budowie pracowało średnio 50 osób przez okres 10 miesięcy. Firma zainwestowała ponad 100 tys. zł w bezpieczeństwo pracowników np. poprzez specjalistyczny sprzęt zabezpieczający przed upadkiem z wysokości, powołała także koordynatora ds. BHP Dariusza Kuleszę, który bezpośrednio nadzorował inwestycję pod względem bezpieczeństwa pracy.

Państwowa Inspekcja Pracy oceniała m.in.: nakłady finansowe poczynione na bezpieczeństwo pracy na danej inwestycji, wprowadzane innowacje najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa pracy, a także szkolenia i kursy pracownicze.

- Niesamowicie cieszymy się z otrzymanej nagrody, pomimo trudnych czasów na rynku budowlanym staramy się dbać i sprostać wymaganiom stawianym przez przepisy BHP, gdyż to zdrowie i życie ludzkie jest najważniejsze – mówi Wojciech Jonik, prezes zarządu Enbud sp z o.o. - Chcemy dalej się rozwijać i dawać zatrudnienie, jednocześnie dbając o pracowników.

Warto wiedzieć:

Firma Enbud z Laskowej zatrudnia 80 osób, a ponadto daje prace blisko 150 pracownikom podwykonawców. Zrealizowała już kilkadziesiąt inwestycji. Głównie działa na rynku dużych miast. Budowali m.in. budynki wielorodzinne na os. Wiślane Tarasy w Krakowie, EKO- Park „Grazioso” - apartamenty na Mokotowie w Warszawie, czy stan surowy Hotelu Novotel w Łodzi.

Była też generalnym wykonawcą budynku usługowo-biurowo-handlowo-mieszkalnego przy ulicy Piasta Kołodzieja w Krakowie, wykonuje też prace żelbetowe m.in. salonu BMW.

tel. +48 608 399 529 adres e-mail: biuro@enbud.eu
Copyright © https://enbud.eu/kontakt.html  –  Wszelkie prawa zastrzeżone
Wizyt: 577152